TR: +90 534 728 99 99
BY: +375 25 925 08 86

Belarus Ticaret

Belarus Ticaret


Belarus Cumhuriyeti Ticaret alanında gelişmeye devam etmektedir. Belarus çok bakir bir ülke durumundadır.

Belarus Ticaret ( Beyaz Rusya) özellikle belki de sadece İnşaat sektörüne çok önem verdiği gözlemlenmektedir.

Belarusda Türk İnşaat firmaları bir elin paramağını geçmeyecek derecede azınlıkta bulunmakta ; ve Türk İnşaat firma sahipleri ;  Rusça bilen lisans ; İnşaat Mühendisi ; askerlik hizmetini tmamalamış ; 30 yaşını aşmamış ; en az 2 sene saha alanı tecrübesi yetiştirilmek üzere personel alımı yapılabilemektedir.

Belarus ( Beyaz Rusya) Cumhuriyetinde ilk Şube açan Türk İnşaat Firması EMSAŞ İNŞAAT FİRMASIDIR.

Emşaş İnşaat 2000 senesi içerisinde başkent MİNSK’İ simgeleyen MİNSK HOTEL iç ve dış onarım ; bakım projesini gerçekleştirmiş olup ; iş bu başarılı sonuçlanan proje ; EMŞAŞ İNŞAATIN ; İLERİSİ İÇİN DİĞER İHALELER ÖNCESİ TEMİNAT olarak güvenili firma ünvanını almıştır.

Emsaş İnşaat dışında ; bir diğer Türk İnşaat Firması Eriş İnşaat firması da küçük bazı projeler alıp; vaat ettiği süre sonunda başarılı olarak kazandığı ihaleyi, projeyi tamamlamıştır.

Belarusa yaklaşık 2 sene önce giirş yapan  bir diğer TÜRK İNŞAAT FİRMASI RÖNESAN HOLDİNG katılmış olup ; şuan  Rönesans İnşaat tarafından yapımı devam Türkmenistan Konsolosluğu inşaatı devam etmekte olup ; Rönesan firması tarafından 2016 senesi içerisinde bu projenin tamamlanıp ; teslim edilmesi planlanmış bulunmaktadır.

Belarus ( Beyaz Rusya ) Minsk.