TR: +90 534 728 99 99
BY: +375 25 925 08 86

S.S.S.

                                        Minsk Rusça Kursu / Sıkça Sorulan Sorular

Yurt Dışı Eğitim danışmanlık firmaları çok fazla sayıda bulunabilmekte ancak; Beyaz Rusya merkezli firmaların tamamına yakını 1 kişi dahi bile çalıştırdıklerı personel yoktur.

Bu firmaların tercih ettikleri çalışma şekli tüm departmanlar ve işlemler için tek başına yürütme mantığı hakim.

Hava Alanı karşılama; Rehberlik, evrak tercüme işlemleri gibi her departmanı tek bir kişi olarak yürütmeye çalışmakta veya bazı şirketler Belarus temsilcim dediği yetkilileri Belarusta Üniversite okuyan öğrencilerden oluşabilmektedir.

Seçeceğiniz Yurt dışı eğitim danışmanlık firmasının Belarus temsilcisi tam gün öğrenciler adına yardımcı olabilmek için mesai harcaması ideal olan şıkdır. 

Firma temsilcisi Üniversite öğrencisi veya firma sahibinin her işi ben yaparım mantığında olması sağlıklı bir metod değildir. Yurt Dışı Eğitim karar aşamasında bu ayrıntılara dikkat edilmesi gerekmektedir.

1) Rusça Ögrenmek zor mu?

Rusça dünya dilleri arasında; dilbilgisi açısından; en zor , en karmaşık yapıya sahip lisanlardan bir tanesi durumundadır. Rusçada çok fazla istisna kurallar bulunmakta; Rusça zor bir lisan olması dışında; çok zengin bir dil olup; çok sayıca fazla kelime hazinesini bünyesinde bulundurmaktadır. Rus dilini kurallı olarak grammerli olarak öğrenebilmek, fazlaca emek istemektedir; herkes Rusça bir şekilde konuşabilir ancak; tamamen kurala grammere uygun şekilde söylemek istediğiniz ifade etmek bakımından sizleri oldukça zorlayacaktır.

2) Belarus Minskte aylık ortalama ne kadar giderim olur ?

Zorunlu ihtiyaçlarınızı karşılamak adına en az 400 $ ı baz almanız gerekmektedir.

Minsk Rusça Kursu dil eğitimi alacağınız Üniversiteyi seçtiğinizde ; öğrenim görmeye karar verdiğiniz Üniversitenin öğrenci yurtlarında her kat için ayrı olarak her katta bulunan tüm öğrenciler adına ortak kullanıma açık olan mutfaklar mevcut bulunmaktadır.

3) Nelere dikkat Edilmeli_?

- Danışmanlık hizmeti almaya karar verdiginiz firmanın resmi olarak Beyaz Rusya da ve Türkiye de ofisinin olup olmadığıdır.

- Resmi olarak merkez ofisinin Beyaz Rusya Cumhuriyetinde hizmet vermesi.

-  Araştırma karar süreci içerisinde danışmanlık firmalarının anlaşmalı oldukları okullar Üniversite mi? yoksa makul Minsk Rusça Kursu eğitim ücretleri sunabilmek adına Belarus Cumhuriyeti kolej veya lise dengi Okulları mı?

- İrtibata geçeceğiniz firma sahipleri ne kadar zamandır Beyaz Rusya'da yaşadığı Rusçayı ne derece bildiği; özellikle Ülkenin kurallarına ne oranda hakim olduğu gibi detaylar sağlıklı iş yapılabilmesi bakımından oldukça önem arz etmektedir.

4) 3 ayda Rusça öğrenebilir miyim_?

Sevgili öğrenciler. 3 ayda gerçekçi olmak gerekir ise ; rusça seviyeniz eğer ki ; hiç alt yapınız yok ise ; Rus dili grammerine göz aşinalığınız yoksa ; zaten latin alfabesi dışında farklı olarakKiril alfabesi ile başlanan Minsk Rusça Kursu dil programları en Temel basit Rusça ile süre işlemektedir. 

Ayrıca Rusçada bulunan fakat ingilizce ve Türkçede yer almayan; Rod yani kelime cinsi grubu bulunmakta daha net ifade etmek gerekir ise; Rusça da butun kelimeler her biri kendi arasında 3 gruba ayrılmaktadır. 

Erkek Cins ; Disi Cinsk ; Notr Cins. 

5) Beyaz Rusya Cumhuriyeti para birimi nedir_?

Beyaz Rusya para birimi Beyaz Rusya Rublesidir. 

Beyaz Rusya Rublesi ile Rusya Cumhuriyetine ait Rus rublesi aynı olmayıp birbirinden farklıdırlar.

6) Beyaz Rusya Minsk´e nasıl gidilir?

Beyaz Rusya Cumhuriyeti başkent Minske mevcut durumda sadece 2 hava yolu firması çalışmaktadır. 

İstanbul Minsk seferleri aktarmasız olarak yapılmaktadır. bu iki Hava  yolu şirket isimleri aşağıdadır.

Beyaz Rusya (Belavia) Hava Yolları ve Türk Hava Yollarıdır.